Strefa rodzica

Aktualności

wróć
Jesienna Edycja - ep. 2 Komorów

W minioną niedziele 3 listopada odbyły się drugie zawody Jesiennej Edycji 2013. Areną zmagań był doskonale znany tarnowskim wędkarzom zbiornik pożwirowy w miejscowości Komorów. Piękna złota jesień trwająca przez cały tydzień przed zawodami zwiastowała przyzwoite brania ryb. Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników w tym 5 gości z okręgu PZW Kielce.

 

Zawodników podzielono na 3 sektory, które rozmieszczone na tzw. II przejeździe. Jak pokazały wyniki, sektory dobrano właściwie i tutaj brawa dla organizatorów. Prawdą jest, że w żaden sposób nie można odnieść 1 w sektorze A – 5330 do 1 w sektorze C – 795, niemniej jednak w ramach sektorów wszyscy mieli równe warunki do rywalizacji. Co ciekawe niespełna miesiąc temu wyniki w sektorach były zupełnie odwrotne.

 

Co do samej rywalizacji to najlepsze rezultaty osiągali zawodnicy, którzy skupili się na odławianiu leszczy, najskuteczniejsza była metoda odległościowa - 1 miejsce w sektore A i C, natomaist 1 zawodnik w sektorze B odławiał leszcze tyczką. Przyjemność płynąca z wędkowania skutecznie została przerwana w trzeciej godzinie zawodów, przez opady rzęsistego deszczu, który towarzyszył nam do końca ich trwania.  Ostatecznie najlepsze wyniki sięgały przeszło 5kg, co jak na ten okres roku, należy uznać za wynik zadowalający. Ze szczegółowymi wynikami możecie zapoznać się poniżej. Nazwiska spisałem z lekko przemoczonej listy, gdyby któreś zostało przekręcone, to z góry za to przepraszam i proszę o przesłanie sprostowania na maila.

 

 

Zapewne zastanawiacie się jak dlaczego w zawodach nie wystartował Mateusz? Otóż w sobotę przed zawodami złapał wysoką gorączkę i nie chcąc ryzykować zdrowia musiał odpuścić wędkowanie zwłaszcza, że zapodawano opady deszczu.

 

Złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły także na wykonanie kompletnej dokumentacji fotograficznej.

 

z wędkarskim pozdrowieniem 
Dawid Przebięda